Filozofia AVANT’SYS
Să sprijine Clientul-Partener în a descoperi şi alege cea mai potrivită soluţie H.V.AC. pentru el însuşi, care să-i reflecte necesităţile şi interesele.
Să ofere Clientului-Partener mai multe variante de lucru pentru realizarea sistemului ales, bazate pe diverse variante tehnologice şi la niveluri de preţ optimizate.
Toate sistemele şi soluţiile AVANT’SYS se bazează pe cele mai moderne tehnologii disponibile.
Mai multe detalii...SURSA DE ÎNCĂLZIRE
În spaţiul centralei termice s-a proiectat să se monteze echipamente ce asigură producerea energiei termice necesare încălzirii birourilor, hala handeling şi producere de apă caldă menajeră.
S-a prevăzut montarea a două cazane murale în condensatie DeDietrich model DTG 330- 14 cu elemenţi din fontă.Cele două cazane funcţioneaza în cascadă.
Schema tehnologică aleasă este prevăzută cu distribuitor-colector şi utilizează două categorii de circuite pentru agentul termic:
Sistemul de distribuţie a agentului de încălzire este format din următoarele circuite:
Preparare apă caldă menajeră
Prepararea apei calde menajere se face cu două boilere de 500 litri.
SURSA DE RĂCIRE
Agentul termic de răcire pentru ventiloconvectoare este furnizat de la un agregat de apă răcită, condensator răcit cu aer .
Climatizarea se va face cu chillerul care va furniza agent de răcire la ventiloconvectoare 7/12 ºC.